Wynajem długoterminowy – wygodna forma finansowania pojazdów

Wynajem długoterminowy samochodów firmowych to świetna alternatywa dla leasingu lub zakupu auta w ramach kredytu gotówkowego. Dzięki temu nie musimy o nic się martwić, bo serwisowaniem, ubezpieczeniem oraz bieżącą obsługą pojazdu zajmuje się firma, od której go wypożyczamy. To duża wygoda i bez wątpienia warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Dlaczego wynajem długoterminowy?

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia, czym jest wynajem długoterminowy samochodów firmowych. To forma dzierżawy na wskazany w umowie czas. W przeciwieństwie do leasingu po zakończeniu umowy samochód oddajemy do firmy, nie możemy go wykupić. Choć jest to rozwiązanie nieco droższe, niż leasing, jednak z wielu względów dużo wygodniejsze. Dlaczego? W tym wypadku nie trzeba martwić się o serwisowanie, ani naprawę samochodu w razie usterki. Co więcej można otrzymać samochód zastępczy, gdy użytkowany przez nas pojazd ulegnie uszkodzeniu. Nie ponosimy żadnych kosztów eksploatacyjnych, wynajem pojazdów firmowych jest traktowany podobnie, jak leasing operacyjny, ale nie można wykupić pojazdu po zakończeniu umowy. Jeżeli chodzi o cenę wynajmu długoterminowego to jest ona uzależniona przede wszystkim od marki i parametrów pojazdu, z którego chcemy korzystać. Jeżeli zależy nam na pojeździe wyższej klasy, dobrą opcją będzie na przykład alfa romeo wynajem długoterminowy, ta marka ma dobre opinie i jest chętnie wybierana przez przedsiębiorców. 

Dla kogo takie usługi? 

Bez względu na to, czy decydujemy się na alfę romeo wynająć długoterminowo czy inny samochód, warto dopasować pojazd do potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Chociaż teoretyczne duże firmy najwięcej korzystają na takich usługach, to obecnie też coraz więcej małych i jednoosobowych firm decyduje się na takie rozwiązanie. Czy to dobra opcja? Oczywiście, że tak! Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu i skupić się na rozwijaniu swojego biznesu. Jeżeli nie potrzebujemy samochodu firmowego na stałe, wówczas wynajem długoterminowy alfy romeo to świetna sprawa. Wynajmując samochód można korzystać z niego z dużo mniejszym udziałem kosztów własnych. Taka forma finansowania będzie więc właściwa dla firm oraz osób, które nie chcą mieć samochodu na własność. Niektóre firmy motoryzacyjne takie usługi traktują jako dodatek dla klientów, którzy są zainteresowani samochodem zastępczym w razie naprawy swojego. 

Jaki samochód wybrać?

Obecnie wybór samochodów jest duży, więc można dopasować auto do swoich potrzeb indywidualnych. Oczywiście, jeśli zależy nam na tym, żeby było to pojazd bezawaryjny, dobrze brać samochody popularne, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców np. alfa romeo na wynajem długoterminowy jest dobrą opcją. Tak czy inaczej, w tym wypadku nie będziemy musieli martwić się o serwisowanie czy wymianę części w aucie. Jednak, gdy ma być bezawaryjne, to lepiej wybierać pewniaki.