Volvo w wynajmie długoterminowym – kto powinien skorzystać i jakie plusy oraz minusy niesie za sobą ta opcja?

Kupno całkiem nowego auta prosto z salonu to coś, na co mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Spora ilość gotówki lub kredyt, stanowi ograniczeni dla przeważającej części osób i firm. Istnieją na szczęście pewne rozwiązania, które pozwalają ominąć brak gotówki. Coraz popularniejszy staje się zatem chociażby wynajem długoterminowy, dzięki któremu klient spotyka się ze sporą liczbą korzyści.

Nie da się ukryć, że aby firma miała możliwość rozwoju i pozyskiwania klientów, koniecznie musi mieć dostęp do pojazdów oraz specjalistycznych urządzeń i przeróżnych maszyn. Stawiając na opcję, jaką jest wynajem długoterminowy Volvo oraz wiele innych marek samochodów, stanie się dla nas ciekawym wyborem. W sytuacji, gdy nie mamy solidnego zapasu gotówki, a kredyt nie jest w naszym zasięgu, będzie to z pewnością ciekawa alternatywa. Najem długoterminowy to jednak opcja, o której warto się wcześniej co nieco dowiedzieć.

Do kogo skierowana jest oferta wynajmu długoterminowego?

W wypadku, kiedy pojazd stanowi niezbędny element funkcjonowania naszej działalności gospodarczej, jednak nie planujemy go nadmiernie eksploatować, długoterminowy wynajem samochodów okaże się najkorzystniejszym rozwiązaniem. Przekonało się o tym wiele firm, które potrzebowały zarówno wdrożenia, jak i poszerzenia swych flot samochodowych, a zarazem nie chciały ryzykować wysokich kosztów. Co więcej, możliwością są nie tylko samochody, a wszystko co tylko ułatwi nam poruszanie się w naszym biznesie.

Wynajem długoterminowy i to co do niego zachęca – zalety

Pamiętajmy o tym, że opłacany przez nas comiesięczny czynsz wynajmu długoterminowego pojazdów, prawie zawsze okaże się mniejszy od leasingowej raty. Dodatkowo, opłata ta będzie w wielu przypadkach pokrywać też koszty związane z serwisowaniem i ubezpieczeniem. Przedsiębiorca może także skorzystać z okazji i do kosztów uzyskania przychodu wliczyć opłacany czynsz, a to przyniesie na pewno sporo korzyści pod względem podatkowym. Warto wiedzieć, że to nie jest rozwiązanie, z którego będą mogli skorzystać jedynie te ogromne korporacje. Firmy uznawane za średnie i małe także mają ku temu sposobność, a zdarza się również, że oferta obejmuje też osoby prywatne.

Najem długoterminowy i wszystko co może do niego zniechęcić – wady

W wypadku najmu długoterminowego aut, mogą nas dopaść pewne ograniczenia i limity, które w głównej mierze związane są z maksymalnym przebiegiem w przekroju roku lub miesiąca. Z uwagi na to, warto zorientować się wcześniej, czy dana firma nie zapisuje w umowie tzw. kilometrówki. Podczas kiedy umowa zostaje skrócona, klient może zostać obciążony dość dużymi kosztami.

Chociaż wydaje się to oczywiste, jednak warto o tym wspomnieć – klienci muszą wyjątkowo dbać o wynajmowane samochody, ponieważ podczas oddawania pojazdu, ten powinien być w zadowalającym stanie. Wszelkie usterki bądź uszkodzenia, które pojawiły się wskutek użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem, są automatycznie uznawane, jako powstałe z winy klienta. Zaleca się, aby ta kwestia była wyjątkowo respektowana, ponieważ dodatkowe koszty na tym polu, mogą być bardzo wysokie.