Vianesse BODY SHAPE

Vianesse BODY SHAPE – czy suplementy mogą wspierać budowę mięśni?

Budowanie mięśni to trudny cel, który może wydawać się powolny. Wiele osób starających się zbudować masę mięśniową sięga po suplementy w nadziei na poprawę wyników treningu siłowego. Podczas gdy niektóre suplementy są doskonałymi dodatkami do twojego schematu, innym brakuje solidnych dowodów na poparcie twierdzeń marketingowych.

Czym się wspomóc?

Ważne jest, aby kierować się swoimi oczekiwaniami dotyczącymi suplementów budujących mięśnie, jednocześnie koncentrując się na ważniejszych aspektach wzrostu mięśni — odżywianiu i treningu. Poniżej możesz dowiedzieć się więcej o suplementach budujących mięśnie, które z nich prawdopodobnie zadziałają, a które lepiej zostawić na półce. Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach to cząsteczki, które łączą się, tworząc białka. Istnieje 20 aminokwasów, a dziewięć z nich jest niezbędnych do uzyskania poprzez dietę, ponieważ organizm ich nie wytwarza.

Często są reklamowane jako pomagające zmniejszyć bolesność mięśni, wspomagające naprawę mięśni i skracające czas regeneracji. Jednak BCAA nie są konieczne dla większości ludzi, jeśli dostarczasz im wystarczającą ilość pełnowartościowego białka w swojej diecie. Dla osób wykonujących ćwiczenia budujące mięśnie jest to co najmniej 1,2 grama białka na kilogram masy ciała i do 2 gramów na kilogram masy ciała. Tak długo, jak dostarczasz odpowiednią ilość białka, jest mało prawdopodobne, że odczujesz dodatkowe korzyści wzmacniające mięśnie z suplementacji BCAA. Jednakże, jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości białka lub chcesz wzmocnić swój specyficzny profil aminokwasowy, BCAA mogą być przydatne.

Proszki białkowe

Proszki białkowe to wygodny sposób na zwiększenie spożycia białka. Diety budujące mięśnie muszą zawierać wystarczającą ilość białka, aby wspomagać odbudowę i wzrost masy mięśniowej.6 Podczas gdy uzyskanie wystarczającej ilości białka poprzez pełnowartościowe pożywienie jest wykonalne, wiele osób próbujących zbudować mięśnie może uznać, że proszki są skutecznym sposobem, aby upewnić się, że zaspokajają zapotrzebowanie na białko cele.

Do wyboru jest kilka rodzajów odżywek białkowych, w tym serwatka i kazeina, które pochodzą z nabiału i zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy. Serwatka jest białkiem wchłaniającym się szybciej, podczas gdy kazeina rozkłada się i uwalnia przez dłuższy czas. Z tego powodu serwatka jest często stosowana po treningu w celu uzupełnienia mięśni, podczas gdy kazeina jest najczęściej stosowana wieczorem w celu zwiększenia syntezy białek mięśniowych w nocy.