VESDA, czyli nowoczesny sposób wykrywania pożaru

Jeżeli jesteś właścicielem lub zarządcą budynku firmowego, użytku publicznego czy przemysłowego, z całą pewnością doskonale wiesz, że jednym z Twoich obowiązków jest zadbanie o bezpieczeństwo znajdujących się wewnątrz osób. Dlatego też w pierwszej kolejności powinieneś zadbać o odpowiednią ochronę przeciwpożarową, którą zapewnią Ci między innymi instalacje alarmujące, np. te od firmy VESDA. Inwestując w taką instalację, masz pewność tego, że pożar zostanie wykryty błyskawicznie, co pozwoli na jego szybką neutralizację.

Czym jest system VESDA?

VESDA to firma, oferująca nowoczesny system zasysający, który ma za zadanie wykryć pożar już na jego początkowym etapie. Jak to możliwe? System detekcji dymu zasysa powietrze w konkretnym miejscu w budynku i dokładnie analizuje, czy nie występuje w nim dym – w przypadku, gdy tak się stanie, dojdzie do zaalarmowania zarówno osób przebywających w budynku, jak również straży pożarnej. To z kolei da możliwość natychmiastowej reakcji i zadbania o bezpieczeństwo użytkowników obiektu, jak również znajdujące się w nim mienie.

Tym, co wyróżnia system VESDA od innych tego typu jest jego ponadprzeciętna czułość oraz zaawansowanie technologiczne, które zapewnia instalacji stuprocentową skuteczność. Co więcej – sprawdzi się on nawet w tych pomieszczeniach, w których przepływ powietrza jest bardzo niewielki albo w ogóle nie występuje, dlatego można wykorzystać go w różnego rodzaju obiektach i zawsze będzie działać doskonale.

Dlaczego właśnie VESDA?

Nie ulega wątpliwości, że najważniejsze w skutecznym poradzeniu sobie z pożarem jest jego błyskawiczne wykrycie – tylko wtedy masz możliwość błyskawicznej reakcji i rozpoczęcia działania jeszcze przed rozprzestrzenieniem się ognia. VESDA to system detekcji dymu, który działa błyskawicznie, powiadamiając odpowiednie służby i znacząco usprawniając całą akcję gaśniczą. Inwestując w to rozwiązanie, zyskujesz:

  • niezawodny system, który doskonale sprawdzi się w każdym rodzaju budynku i we wszystkich jego pomieszczeniach,
  • błyskawiczny czas reakcji na pojawienie się dymu w każdym z pomieszczeń,
  • automatyczne powiadamianie służb, dzięki czemu możliwa będzie efektywna walka z pożarem,
  • stuprocentową skuteczność w wykrywaniu dymu, co pozwoli na uzyskanie pełnego bezpieczeństwa w obiekcie.

VESDA to nie wszystko!

Systemy alarmujące o pojawieniu się pożaru to niezwykle ważne elementy, wpływające na bezpieczeństwo każdego obiektu, jednak nie jedyne, w które warto zainwestować. Bardzo istotną rolę odgrywają również systemy gaśnicze, które można połączyć z tymi alarmowymi – dzięki temu nie tylko dowiesz się o pojawieniu się zagrożenia pożarowego, ale również będziesz mógł błyskawicznie na nie zareagować. Systemy gazowe i wodne natychmiast rozpoczną akcję gaśniczą i sprawią, że nie dojdzie do rozprzestrzenienia się ognia – w takiej sytuacji może nie być potrzebna nawet straż pożarna!

Jeżeli więc chcesz zadbać o bezpieczeństwo przeciwpożarowe w danym budynku, znajdź firmę, oferującą projektowanie i montaż takich systemów, jak VESDA – w ten sposób unikniesz wszelkiego zagrożenia, które mogłoby nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje!