Usuwanie pluskiew Warszawa

Usuwanie pluskiew Warszawa – nie daj się zaskoczyć insektom 

Nie ma znaczenia, czy Twój dom, hotel lub inne miejsce, w którym się zatrzymałeś, jest nieskazitelne lub brudne. Pluskwy mogą zamieszkać w dowolnym miejscu, jeśli przyczepiły się do czegoś, co przyniosłeś do domu z miejsca, w którym dostały się do twoich rzeczy. Mogą nawet przetrwać pestycydy, po prostu oddalając się od opryskiwanych lub traktowanych obszarów i znajdując nowe miejsca do życia w pobliżu.

Jak się ich pozbyć?

Pozbycie się pluskiew nie jest zbyt trudne, jeśli inwazja nie jest powszechna. Oto kilka sposobów na powstrzymanie pluskiew przed rozmnażaniem się i inwazją w domu, jeśli zauważysz je w pomieszczeniu. Sprawdź, co doradzają eksperci: https://www.foxzwalczanieszkodnikow.pl/oferta/dezynsekcja/pluskwa.

Zbierz wszelkie śmieci. Jeśli pluskwy chowają się pod miejscami w Twojej sypialni lub domu, szybko przeniosą się w nowe miejsce, w którym łatwiej będzie Ci się ich pozbyć. Odkurzaj regularnie. Skoncentruj się na obszarach, w których mogą się ukryć lub żyć, takich jak pęknięcia w pobliżu dywanu lub podłogi oraz szczeliny wokół materaca, sprężyny skrzynkowej lub ramy łóżka. Wyrzuć zawartość odkurzacza, gdy skończysz, aby zapobiec ich ponownemu wydostaniu się.

Pierz i susz ubrania i pościel w wysokiej temperaturze. Wysokie temperatury powyżej 122°F są śmiertelne dla pluskiew. Najpierw umyj ubrania i pościel detergentem i gorącą wodą. Następnie wysusz je na najwyższej możliwej temperaturze w suszarce. Zamroź ubrania lub pościel. Pluskwy mogą również zamarznąć, więc możesz też spróbować włożyć swoje ubrania lub pościel do zamrażarki na kilka dni lub zostawić je na zewnątrz, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Szoruj szwy materacy lub tapicerki sztywną szczotką. Może to zeskrobać wszelkie jaja lub robaki, które mogą ukrywać się w szczelinach mebli. Napraw lub uszczelnij pęknięcia w farbie lub tapecie. Dzięki temu pluskwy będą miały o jedno miejsce mniej do ukrycia się.

Kiedy wezwać profesjonalistę?

Powinieneś rozważyć wezwanie profesjonalisty, jeśli wypróbowałeś niektóre lub wszystkie wymienione strategie, ale nadal widzisz oznaki pluskiew. Profesjonalni eksterminatorzy mogą stosować kombinację chemikaliów, pestycydów oraz obróbki parą lub ciepłem, aby pozbyć się inwazji, które wymknęły się spod kontroli. Samodzielne zlokalizowanie wszystkich źródeł pluskiew w domu może być trudne, ale profesjonalista może dokładnie wiedzieć, gdzie szukać i jak odizolować plagę. Jeśli mieszkasz w kompleksie apartamentów lub wspólnej przestrzeni mieszkalnej, być może będziesz musiał współpracować z wynajmującym lub właścicielem nieruchomości, aby odpowiednio zaradzić inwazji w całym kompleksie.