Usuwanie pluskiew Warszawa – co je unicestwi?
Pozbycie się pluskiew to trudne zadanie. Są piekielnie dobre w ukrywaniu się, prowadzą nocny tryb życia i szybko stają się odporne na chemiczne pestycydy – co sprawia, że wiele osób zastanawia się, czy proste rozwiązanie, takie jak alkohol (alkohol izopropylowy), nie może być lepszym sposobem na zabicie krwiopijcy. Alkohol izopropylowy może zabijać pluskwy. Może zabijać same robale i zabijać ich jaja. Ale zanim zaczniesz opryskiwać, powinieneś mieć świadomość, że nacieranie alkoholem inwazji pluskiew jest nieskuteczne, a nawet może być niebezpieczne.
Dlaczego alkohol może nie być najlepszym wyborem
Alkohol działa na dwa sposoby na zabijanie pluskiew. Po pierwsze, działa jak rozpuszczalnik, co oznacza, że zjada zewnętrzną powłokę owada. Działanie rozpuszczające może wystarczyć do zabicia kilku pluskiew, ale alkohol zapewnia jedno-dwa uderzenie. Działa również jako środek osuszający, czyli substancja wywołująca wysychanie. Po rozpuszczeniu zewnętrznej skorupy alkohol wysusza wnętrze robaka, kończąc pracę. Zabija jaja w ten sam sposób: rozpuszczając i wysuszając jajo oraz zapobiegając jego wykluciu. Alkohol jest niedrogi, łatwo dostępny w każdej aptece w kraju i może być skuteczny. Dlaczego więc nie wszyscy decydują się na rozwiązanie problemu z pluskwami?
Wymaga bezpośredniego kontaktu
Oto trudna część: alkohol zabija tylko w kontakcie. Oznacza to, że musisz bezpośrednio spryskać robaki, a znalezienie i odsłonięcie pluskiew może być niezwykle trudne, jeśli masz inwazję. Pluskwy mogą ukrywać się w bardzo małych przestrzeniach — pęknięciach mebli, gniazdkach elektrycznych, między książkami na półkach. Wniesienie alkoholu do tych przestrzeni może być prawie niemożliwe. Pluskwy często gromadzą się w niedostępnych miejscach (zwanych „schronieniami”), więc zabijanie błędów, które widzisz, nie wyeliminuje tych, których nie widzisz.
To nie jest w 100 procentach skuteczne
Naukowcy zbadali dwa różne produkty o wysokim stężeniu alkoholu izopropylowego. Jeden produkt zawierał 50 procent alkoholu, a drugi 91 procent alkoholu. Żaden produkt nie zabił więcej niż połowy błędów. Inwazje pluskiew rozprzestrzeniają się szybko — przeciętna samica może w ciągu swojego życia złożyć do 250 jaj, więc produkt, który zabija tylko połowę dostępnej populacji, nie rozwiąże problemu.