Szlifierka automatyczna

Szlifierka automatyczna orbitalna

Inną różnicą między przypadkowymi szlifierkami oscylacyjnymi a ich zwykłym krewnym jest kształt papieru ściernego. Szlifierki oscylacyjne wymagają okrągłego papieru ściernego, podczas gdy standardowe szlifierki oscylacyjne wykańczające pobierają ćwiartki ze standardowego papieru ściernego 9 ”x 11”. Większość krążków z losowego orbitalnego papieru ściernego ma średnicę 5, ale na rynku dostępne są również krążki o średnicy 6 cali.

Szlifierka tarczowa

Szlifierki tarczowe obejmują szeroki zakres zastosowań. Istnieje kilka różnych modeli i konfiguracji szlifierek tarczowych, ale wszystkie mają wspólny mianownik: powierzchnię ścierną w kształcie dysku, która nadaje szlifierce charakterystyczny wygląd. Podczas gdy wszystkie szlifierki oscylacyjne to szlifierki tarczowe, nie wszystkie szlifierki tarczowe mają możliwość wykonywania losowych ruchów oscylacyjnych. Niektóre szlifierki tarczowe mają nieorbitalne powierzchnie szlifujące, które obracają się w ustalonym ruchu. Te szlifierki najlepiej nadają się do ostrzejszych prac, w których należy usunąć dużo materiału przed przejściem do drobniejszej powierzchni. Odwiedź: https://metalografia-pik.pl/szlifierka-automatyczna/.

Usuwanie farby ze starych mebli jest dobrym przykładem tego, co dobrze robią zwykłe szlifierki tarczowe. Szlifierki tarczowe mogą dostać się w miejsca, do których nie docierają szlifierki taśmowe. Jeden typ modelu, zwany szlifierką kątową lub szlifierką kątową, umożliwia szlifowanie obszarów, które w przeciwnym razie byłyby niemożliwe dla większych i nieporęcznych elektronarzędzi, takich jak szlifierki taśmowe. Duże szlifierki tarczowe zwykle wymagają obsługi oburęcznej. Mniejsze szlifierki tarczowe można łatwo kontrolować jedną ręką, podczas gdy druga pozostaje wolna do chwytania przedmiotu. Szlifierki tarczowe mogą być przewodowe lub polegać na zasilaniu z akumulatorów.

Szlifierka wykończeniowa 

Do precyzyjnych prac wykończeniowych na dowolnych projektach z drewna, które budujesz, będziesz potrzebować odpowiedniej szlifierki wykańczającej. Są pewne zadania, których nie mogą wykonać szlifierki taśmowe, tarczowe lub mimośrodowe. Kiedy nadejdzie czas, aby uzyskać wypolerowany wygląd, musisz upewnić się, że szlifowanie jest tak gładkie, jak to tylko możliwe. Otrzymasz to dzięki wysokiej jakości szlifierce wykańczającej.

Podobnie jak w przypadku innych szlifierek, dziś masz niezawodny wybór między przewodowymi elektronarzędziami a akumulatorowymi szlifierkami do wykańczania.