Szlifierka automatyczna

Szlifierka automatyczna a papiery ścierne

Żadna elektryczna szlifierka do drewna, niezależnie od producenta i działania, nie może działać bez papieru ściernego. Podobnie jak w przypadku jakości elektronarzędzi, papierem ściernym dostajesz to, za co płacisz. Materiały ścierne, do których należy papier ścierny, mają unikalną terminologię i oceny. Oto podstawowe informacje o papierze ściernym i innych materiałach ściernych.

Ziarno ścierne

Liczba ta odnosi się do liczby cząstek ściernych na cal kwadratowy szlifowanej powierzchni. Oceny ziarnistości wahają się od bardzo grubego, takiego jak ziarno 40, które ma 40 cząstek na cal kwadratowy, do bardzo drobnego przy 600 cząstkach na cal kwadratowy. Większość stolarzy posiada papier ścierny o ziarnistości od 60 do 220.

Kompozycja

Odnosi się to do tego, z czego wykonane są cząstki ścierne papieru ściernego. Stolarze używają czterech cząstek papieru ściernego. Tlenek glinu jest najbardziej powszechny i ​​długotrwały. Granatowy papier ścierny tworzy najlepszy wygląd i najgładsze powierzchnie. Papier ścierny z węglika krzemu działa dobrze na drewnie, ale jest jeszcze bardziej skuteczny na powierzchniach metalowych lub plastikowych. Czasami stolarze kupują ceramiczny papier ścierny do naprawdę trudnych prac, które wymagają drastycznego cięcia.

Rozmiar

Pasy lub pętle papieru ściernego mają szerokość od 3 do 4 cali i długość od 18 do 24 cali. Podkładki papieru ściernego to zwykle prostokątne arkusze o wymiarach 9 „x 11”, które można łatwo podzielić na pół, trzecią lub ćwiartkę. Większość krążków papieru ściernego ma średnicę 5” lub 6”, ale duże narzędzia mogą pracować z krążkami papieru ściernego o średnicy 7”, 8” lub 9”. Chociaż o wiele łatwiej jest użyć elektronarzędzia do szlifowania drewna, są chwile, kiedy nic nie może zastąpić starego, dobrego szlifowania ręcznego. W takim przypadku wybór odpowiedniego papieru ściernego ma kluczowe znaczenie. Podobnie jest z gumowym blokiem szlifierskim oszczędzającym dłonie.

Każdy typ szlifierki elektrycznej posiada funkcje ułatwiające pracę. Sprawiają również, że prace szlifierskie są bezpieczniejsze i przyjemniejsze. Te zaprojektowane narzędzia mają wiele przemyśleń i są wynikiem wieloletniego doświadczenia stolarzy i projektantów produktów. Oto niektóre funkcje, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie szlifierki elektrycznej lub bezprzewodowej.