Stomatologia dla dzieci w Warszawie, czyli najwyższy poziom ortodoncji dziecięcej

Obecnie, wszelkie starodawne praktyki, które były stosowane w gabinetach dentystycznych odeszły już w zapomnienie. Przerażający widok stomatologa, trzymającego w dłoniach przedmioty przypominające narzędzia tortur to już zupełny archaizm. Dzięki temu, że medycyna pod każdym względem rozwija się w bardzo szybkim tempie, aktualnie nie spotkamy się z przestarzałymi metodami, co jest szczególnie dobrą wiadomością dla najmłodszych pacjentów, którzy najbardziej boją się wizyt u dentystów.

Kiedy tematem jest profesjonalna stomatologia dla dzieci Warszawa jawi się jako miasto, gdzie stosuje się wyszukane i innowacyjne metody leczenia uzębienia najmłodszych pacjentów. Wszystko bowiem po to, aby nasze dzieci w pełni komfortowo mogły czuć się siedząc na fotelu dentystycznym, a dla wielu jest to dość ciężkie doświadczenie. Aby zapobiec pojawieniu się niepotrzebnej i niebezpiecznej traumy, ortodoncja dziecięca sięga po nowoczesne metody, które w znaczący sposób niwelują ryzyko jej wystąpienia. Które rozwiązania, jawią się zatem jako te najskuteczniejsze, o które powinniśmy pytać specjalistę w wybranym przez siebie gabinecie dentystycznym?

Wizyta w formie zabawy

Nie da się ukryć, że to właśnie podczas zabawy, dzieci czują się najbardziej beztrosko i są w stanie zapomnieć o strachu i innych negatywnych odczuciach. Ortodoncja dla dzieci doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego stara się zaaranżować wizyty w taki sposób, aby te kojarzyły się ze swojego rodzaju zabawą. Ma to szczególnie miejsce, podczas pierwszych specjalnych wizyt adaptacyjnych, podczas których dziecko ma okazje zaaklimatyzować się z miejscem i atmosferą panującą w gabinecie dentystycznym.

Wizyta adaptacyjna to także moment, kiedy dziecko może porozmawiać ze stomatologiem, który wytłumaczy mu działanie narzędzi dentystycznych, opowie o przebiegu wykonywanych zabiegów oraz rozwieje wszelkie wątpliwości oraz obawy. Z punktu widzenia stomatologa oraz rodzica, powinno się dołożyć wszelkich starań, aby doszło do tego typu spotkania, zanim jeszcze pojawią się jakiekolwiek problemy z uzębieniem dziecka.

W wielu placówka spotkamy się także ze specjalnymi kącikami zabaw, które służą redukcji stresu zarówno przed, jaki i po zabiegu. W takich miejscach mamy do czynienia z bajkowym klimatem, ściany będą wielokolorowe oraz dostrzeżemy na nich wizerunki postaci ze znanych bajek. Dzięki temu dziecko poczuje się bezpiecznie i odwróci to jego uwagę od wykonywanego zbiegu.

Na fotelu dentystycznym

Oprócz całej „otoczki wizyty” konieczne jest też zastosowanie pewnych metod bezpośrednich, które znacząco wpływają na eliminację negatywnych odczuć, jak chociażby ból, stres czy też panika. Dentysta dziecięcy, powinien poinformować nas o możliwych wariantach znieczulenia. Będziemy mieli zatem do dyspozycji wykorzystanie specjalnego żelu znieczulającego o owocowym smaku, bądź też innowacyjnego i zaawansowanego technologicznie, znieczulenia komputerowego. Obydwa sposoby są przyjazne dla dzieci i nie przerażają jak chociażby widmo strzykawki z długą igłą.

Jeśli jednak paniczne reakcje małego pacjenta są nie do opanowania, Stomatolog dziecięcy może zdecydować się na zastosowanie sedacji wziewnej. Podanie gazu rozweselającego ma przede wszystkim uspokoić przestraszone dziecko i wprowadzić go w stan rozluźnienia oraz relaksu. Efekt otępienia przechodzi już po kilkunastu minutach po zabiegu i nie niesie za sobą żadnych poważnych konsekwencji.