Rozliczanie firm za dostawę gazu

Warto pamiętać, że gdy nie zapłacimy za gaz, dostawca gazu może zablokować nam możliwość zakupu gazu, a także zablokować dostawę gazu. W przypadku, gdy nie można uregulować płatności, można skorzystać z opcji przedłużenia terminu płatności lub wybrać ofertę w ramach której można kupić gaz w wyznaczonym terminie.

Dodatkowe usługi

Dołączając do ofert gazu, słyszymy o wielu dodatkowych usługach, które możemy wykupić w ramach umowy. Warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach można skorzystać z darmowej oferty i zrezygnować z takich dodatków, można to sprawdzić na https://wybieram.axpo.com/oferta/gaz/zostaw-kontakt. Warto jednak pamiętać, że można zawrzeć umowę na dostawę gazu wyłącznie w ramach wybranej oferty i nie można jej anulować.

Rozliczanie gazu

Ceny gazu mogą się różnić w zależności od regionu, w którym się znajdujemy. Aby uzyskać dokładną kwotę, którą należy zapłacić za gaz, należy skontaktować się z lokalnym dostawcą. Ogólnie rzecz biorąc, rozliczanie gazu odbywa się na dwa sposoby. Pierwszy to tzw. metoda ryczałtowa, która polega na pobieraniu określonej kwoty z góry za cały okres roczny, niezależnie od ilości gazu, jakiego użyjemy.

Zużycie gazu

Drugi sposób to metoda oparta na faktycznie zużytym gazie, a więc płacimy tylko za gaz, który faktycznie użyjemy. Na pewno w przypadku dużych budynków i wielkich korporacji będzie to metoda bardziej opłacalna. Dlatego też warto zastanowić się, jaka metoda będzie dla nas najlepsza i wybrać tę, która będzie dla nas najkorzystniejsza.