Problem z ustawieniem projektora Sony? Dowiedz się, jakie są dostępne warianty!
Dziś, sklepy z urządzeniami elektrycznymi, oferują nam sprzęty wysokiej klasy, a będą to chociażby projektory, które oferują jakość 4K. Nawet jeśli zadowala nas już Full HD, będzie to i tak taniej, niżeli podczas zakupu telewizora. Jeżeli musimy wybrać dla siebie rzutnik multimedialny, może czekać na nas kilka problemów, a te najczęściej dotyczą ustawienia sprzętu. W końcu kluczowe jest to, aby móc uzyskać jak najlepsza jakość obrazu.
Jeśli właśnie zakupiliśmy np. projektor Sony przychodzi czas na podjecie decyzji, w jakim miejscu oraz jaką metodą zostanie on umiejscowiony w naszym pomieszczeniu. Mamy dwie główne możliwości – sufit lub stojak. Od tego na jaką opcję postawimy, może zależeć odpowiednie działanie sprzętu. Kluczowym pytaniem podczas omawiana tego tematu jest częstotliwość użytkowania projektora. Czy będzie to urządzenie włączane prawie codziennie, czy może jedynie podczas specjalnych okazji.
Kiedy najlepiej zamontować projektor na naszym suficie?
W sytuacji gdy planujemy, aby projektor został umieszczony w salonie na stałe, najlepszym rozwiązaniem będzie sufit. Dzięki temu, podczas codziennego funkcjonowania ten nie będzie przeszkadzał domownikom. Obraz będzie miał okazje być rzutowany z wysokiej pozycji, dlatego zyskamy pewność, że głowy oglądających go nie zasłonią. To jedna wyjście, które nie jest pozbawione pewnych wad.
Należy bowiem dobrze zaplanować umiejscowienie projektora, ponieważ w późniejszym czasie może to generować problemy podczas remontu. Dodatkowo, utrudnieniem może okazać się również oświetlenie sufitowe, a szczególnie zwisające żyrandole, które nie sprzyjają prawidłowemu ustawieniu projektora. Jako, że konieczne jest dostarczenie prądu do urządzenia, najlepiej jeśli gniazdko elektryczne znajduje się nieopodal. Być może konieczny będzie remont, gdyż przedłużacz to dość niewygodne i nieestetyczne rozwiązanie.
Istotna jest także metoda dostarczenia obrazu. Wiadomo, że tańsze modele mogą nie posiadać łączności bezprzewodowej, dlatego często będziemy musieli postawić na kabel HDMI lub też przewód sieciowy. Możemy jednak nabyć urządzenie, które po podłączeniu do projektora, umożliwi mu obsługę modułu Wi-Fi.
W jakiej sytuacji, stojak okaże się słuszną alternatywą?
Jeżeli jesteśmy przekonani co do tego, że projektor będzie uruchamiany przez nas raz na jakiś, czas w zupełności wystarczy nam stojak na wysięgniku. Dzięki niemu, uda się nam ustawić sprzęt na odpowiedniej wysokości w dobrym miejscu. Istnieje szansa, aby projektor został postawiony przed widzami, jednak generuje to dwa problemy.
System chłodzenia, niekiedy działa dosyć głośno, stąd może to w pewien sposób zakłócać oglądającym odbiór dźwięku. Ponadto, możemy utracić pożądaną wielkość rzutowanego obrazu. Uzyskanie jedynie 40”, to zdecydowanie poniżej obecnych standardów nawet przy nowoczesnych telewizorach. Coraz częściej kupuje się telewizory, które znacznie przekraczają wielkość 50”, stąd jeśli nie będzie to obraz zdecydowanie większy, projektor nie spełni jednej ze swoich najważniejszych funkcji, czyli dostarczenia widzom ogromnego obrazu najwyższej jakości.