Polycom vvx 201 – urządzenie do telefonii internetowej

Telefonia internetowa nie jest czymś aż tak bardzo nowym i innowacyjnym, gdyż istnieje już od 2004 roku, czyli nieco ponad 15 lat. Jednak wiele osób nadal boi się wprowadzić zmian i skorzystać z tej nowej technologii. Co ciekawe, w Polsce dosłownie kilka procent społeczeństwa korzysta  z telefonów VoIP, w odróżnieniu od innych krajów, na przykład Niemiec, gdzie mówi się, że już niedługo tego typu telefonia całkowicie lub prawie całkowicie zastąpi urządzenia analogowe. A naprawdę warto! Mimo, że może brzmi to skomplikowanie i dla osób przyzwyczajonych do nieco starszych technologii będzie się wydawało czymś nieodpowiednim dla nich, warto zapoznać się z tym rozwiązaniem, gdyż pozwala ono naprawdę sporo zaoszczędzić. Korzystanie z telefonów takich jak Polycom vvx 201 wbrew pozorom jest naprawdę łatwe i nie wymaga żadnego specjalisty, który by nam wszystko podłączył. Dlaczego telefonia IP jest tak dobrym rozwiązaniem?

Przede wszystkim ze względu na ceny, które przy połączeniach z jej użyciem są naprawdę niskie. Przyzwyczailiśmy się do korzystania z operatorów wykorzystujących linie naziemne, zapewniając im w ten sposób monopol na tę dziedzinę. Dlatego też mogą oni ustawiać takie stawki jakie uznają za dobre (oczywiście w granicach rozsądku). Jednak technologia VoIP wykorzystuje do połączeń sieć internetową, w związku z czym nie potrzebuje nadajników naziemnych, co znacząco wpływa na obniżenie kosztów połączeń. Telefony w rodzaju Polycom vvx 201 pozwalają na wykonywania połączeń dosłownie za kilka groszy.

Jakie są inne plusy korzystania z tej technologii? Oczywiście, wszystko zależy od operatora, ale większość z nich oferuje naprawdę elastyczne pakiety, które możemy dostosować do swoich potrzeb. Ponadto, nie musimy podpisywać umowy na długie miesiące lub lata ani podawać swoich danych, co w obecnych czasach jest na pewno bardzo dużą zaletą, odróżniającą telefonię internetową tej zwykłej, analogowej, gdzie przy podpisywaniu umowy musimy podać wszystkie nasze dane. Inną zaletą jest fakt, że możemy zakupić numer VoIP z niemal każdego kraju na świecie. Przy odpowiedniej konfiguracji, połączenia wychodzące będą wyglądały tak jakby pochodziły z innego kraju, np. Anglii czy Niemiec, a to szczególnie przydatne w przypadku niektórych przedsiębiorców. Oczywiście, telefony te są wyposażone również w takie podstawowe funkcje jak poczta głosowa, pokoje konferencyjne, połączenia oczekujące, czy przekierowanie połączeń. Tutaj też mamy możliwość takiego skonfigurowania telefonu IP, że z jego pomocą po naciśnięciu odpowiedniego przycisku, możemy zapisać rozmowę lub przekierować ją na inny numer.

Telefony IP, takie jak Polycom vvx 201 dają nam więc naprawdę sporo możliwości, które nie są dostępne w przypadku korzystania z telefonów analogowych i operatorów telefonii naziemnej. Szczególnie, że Internet z każdym dniem rozwija się coraz bardziej i zapewnia coraz szersze możliwości, także w tym aspekcie. Być może po lekturze tego artykułu stwierdzisz, że warto bliżej przyjrzeć się tej kwestii i rozwiązaniom jakie oferuje.