Photoshop

Photoshop cena – która wersja jest najlepsza?

Najnowsze wersje programu Photoshop zawierają również takie funkcje, jak narzędzie do zaznaczania obiektów, panel właściwości, zaktualizowane skróty klawiaturowe do malowania i pędzla, ulepszona transformacja wypaczenia i opcja usuwania obrazu tła. Zawierają również niektóre funkcje administracyjne, takie jak funkcje automatyzacji, aby zmniejszyć potrzebę wykonywania powtarzalnych zadań. Zestaw funkcji programu Photoshop można dalej rozszerzać za pomocą wtyczek programu Photoshop, które są programami rozwijanymi i dystrybuowanymi niezależnie od programu Photoshop, które mogą działać w środku i oferować nowe lub ulepszone funkcje.

Kto używa Photoshopa?

Fotografowie, graficy, projektanci stron internetowych, twórcy emotikonów Discord i twórcy memów używają programu Photoshop do edycji obrazów, tworzenia nowych obrazów wysokiej jakości lub obu tych czynności. Oprogramowanie jest dostępne za miesięczną opłatą w firmie Adobe lub w ramach usługi subskrypcji Adobe Creative Cloud. Adobe Photoshop Elements to alternatywa dla tradycyjnego programu Photoshop. Jest to edytor graficzny dla fotografów, edytorów graficznych i hobbystów. Zawiera większość funkcji wersji profesjonalnej, ale ma mniej funkcji i prostszy interfejs użytkownika.

GIMP to alternatywa dla programu Photoshop typu open source, która działa w systemach macOS, Microsoft Windows i Linux. Program Photoshop jest idealny do tworzenia grafiki i układów do projektów drukowanych, takich jak gazety, czasopisma i plakaty. Oprogramowanie może również tworzyć projekty stron internetowych, logo i inne dzieła sztuki cyfrowej.

Program dla profesjonalistów

Ponieważ program Photoshop jest przeznaczony przede wszystkim dla profesjonalistów, korzystanie z niego może być nieco trudne, zwłaszcza jeśli uczysz się go po raz pierwszy. Nie musisz jednak znać wszystkich funkcji programu Photoshop, aby efektywnie z niego korzystać. W tym samouczku pomożemy Ci zrozumieć najbardziej podstawowe i niezbędne umiejętności związane z programem Photoshop. Udostępnimy również łącza do innych samouczków, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaawansowanych narzędziach i technikach.

Jeśli używasz starszej wersji programu Photoshop – na przykład Photoshop CS6 lub starszej — niektóre funkcje mogą działać nieco inaczej, ale nadal powinieneś być w stanie nadążyć. Jeśli jednak korzystasz z programu Photoshop Elements, pamiętaj, że niektórych opisanych przez nas funkcji może brakować lub działać w inny sposób. W następnej lekcji omówimy więcej o programie Photoshop Elements.