Pakowanie paczek – outsourcing, który może okazać się niezbędny

Prowadzisz sklep internetowy, ale orientujesz się, że wciąż brakuje w Twojej firmie rąk do pracy? Spóźniasz się z dostarczeniem paczek do klientów, co może skutkować niekorzystnymi opiniami w sieci? A może Twoi pracownicy lub Ty sam, musisz pozostawać w pracy po godzinach? To wszystko prowadzi do frustracji i przemęczenia, a czasem do rezygnacji. Ale wcale nie musi tak być – wystarczy odpowiednio pokierować zadaniami w firmie. Przydatny może być outsourcing różnych zadań.

Outsourcing – popularny niemal we wszystkich branżach

Coraz częściej okazuje się, że właściciele firm decyduje się na przekazanie niektórych zadań lub funkcji do zewnętrznych podmiotów. Jest to tańsze i wygodniejsze niż zatrudnienie nowych pracowników. Czasem jest to potrzeba stała, a czasem tylko sezonowa – bez względu na czas, outsourcing w wielu przypadkach okazuje się korzystniejszy. Zatrudnienie nowych pracowników to spore formalności, dodatkowa odpowiedzialność, a także spore miesięczne koszty. Podpisanie umowy z zewnętrzną firmą daje także pewność, że usługa zostanie wykonana w terminie – w innym przypadku można wyciągnąć konsekwencje finansowe oraz prawne.  

Pakowanie paczek odciążą właścicieli sklepów internetowych

Właściciele sklepów internetowych mają pełne ręce roboty każdego dnia i dlatego pakowanie paczek może być dla nich idealnym rozwiązaniem oddelegowanym do firmy zewnętrznej!

Właściciele sklepów internetowych zajmują się strona internetową, kontrolują zapas produktów w swoich magazynach, przyjmują zamówienia, reklamacje, telefony i e-maile z zapytaniami, muszą także kupować produkty przeznaczone do wysyłki, a więc kartony, taśmy, wypełniacze. W końcu muszą zająć się samą wysyłką, a więc pakowaniem produktów, jazdą na pocztę lub do innego punktu obsługi, kontaktować się z kurierami, etc. Jest to niemal niekończąca się praca. Zwłaszcza niektóre okresy w ciągu roku są bardzo wymagające. Dlatego, przekazanie niektórych zadań do firm zewnętrznych jest naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem.

Na co można liczyć decydując się na fulfilment?

Fulfilment zapewnia profesjonalną opiekę nad przesyłkami dla klientów. Oznacza to, że zewnętrzna firma zajmuje się kompletowaniem przesyłek według rozdzielnika. Dzięki temu wszystko dzieje się sprawnie i bez pomyłek, a także bardzo szybko. Nie ma opóźnień. Jest to rozwiązanie dla firm, które każdego dnia wysyłają duże ilości paczek. Firma zajmuje się pakowanie produktów, gadżetów, plakatów, katalogów – wszystko zgodnie z zaleceniami.

Dlaczego warto korzystać?

Po pierwsze, jest to oddelegowanie dużej części pracy – pracy, która jest czasochłonna. Dzięki temu, można zająć się ważniejszymi sprawami, np. poszukiwaniem nowych klientów, reklamą swoich produktów, czy kontaktem z klientami, którzy oczekują na nasz odezw.

Po drugie, zyskujemy współpracę z solidnym partnerem – często firmy oferujące pakowanie paczek zapewniają także inne ciekawe usługi. Warto się z nimi zapoznać i również z nich skorzystać – oczywiście pod warunkiem, że będzie się to firmie opłacało.

Po trzecie, lepsza organizacja pracy – mniejszy popłoch w firmie, wszystko zawsze na czas, a pracownicy zajmują się wyłącznie tymi zadaniami, które do nich należą. Brzmi dobrze prawda? I dokładnie tak samo może być w rzeczywistości.

Po czwarte, oszczędności – nie trzeba zatrudniać nowych pracowników, kupować materiałów do pakowania, kontaktować się z firmami kurierskimi.