Niepubliczne przedszkole Kraków

Niepubliczne przedszkole Kraków – przygotowanie do dalszych etapów edukacji

Jedną z najważniejszych umiejętności społecznych, których uczą się dzieci w przedszkolu, jest zachowanie w klasie, która obejmuje znacznie więcej niż tylko naukę siedzenia i bezruchu podczas lekcji w klasie.

Najważniejsze umiejętności 

Istnieją trzy główne umiejętności w klasie, które przedszkolaki powinny opanować, aby móc z powodzeniem przejść do pierwszej klasy. Zawierają:

  1. Samokontrola: Posiadanie wglądu w to, jak działania wpływają na innych
  2. Rozwiązywanie konfliktów: Naucz się rozwiązywać problemy bez samodzielności fizycznej lub krzyczenia
  3. Cierpliwość: Wiele sytuacji w przedszkolu wymaga od dzieci cierpliwości i czekania na swoją kolej

Chociaż nikt nie oczekuje, że dzieci opanują te umiejętności, z pewnością wzmocnią je przed końcem roku szkolnego w przedszkolu.

Nauka higieny

W wieku od pięciu do sześciu lat dzieciom wciąż trzeba przypominać o myciu rąk po zabawie na zewnątrz, przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety. Przedszkole pomaga zaszczepić dzieciom te dobre czynności higieniczne, aby pod koniec roku stały się drugą naturą.

Chociaż rzeczy takie jak mycie zębów, nitkowanie i mycie nie są wykonywane w klasie, są to również tematy, które się poruszają. W rezultacie przedszkole pomaga dzieciom wzmocnić umiejętności życiowe w sposób, w jaki mogą nie być w stanie być same w domu.

Miejsce dla przyszłych sportowców

Dużą umiejętnością, z którą przedszkolaki zaczynają się bardziej zajmować, jest to, jak być dobrym sportem. I chociaż niektórzy ludzie nigdy w pełni nie nauczą się tej umiejętności, nauczyciele robią wszystko, aby małe dzieci przynajmniej wiedziały, co oznacza ta koncepcja.

Kiedy przedszkolaki uczą się, jak być dobrym sportowcem, uczą się, że nawet jeśli nie są pierwsi we wszystkim, ważne jest, aby próbować. I chociaż to normalne, że czujemy się sfrustrowani, gdy dzieci robią wszystko, co w ich mocy, a ktoś inny wciąż jest na szczycie, istnieją sposoby na wyrażenie tego, które są zdrowe, a nie negatywne.

Koncept czasu

Przedszkolaków nagle zainteresowało określanie czasu na kilka tygodni w roku szkolnym. A to dlatego, że naucza się pojęć dotyczących czasu.

Dzieci nauczą się nie tylko odczytywać godzinę, ale także czytać kalendarz, aby wiedzieć, jaki jest miesiąc, dzień tygodnia i datę. W rezultacie dzieci stają się świadome terminów, czasu, jaki potrzebują, aby być w szkole i innych koncepcji obracających się w czasie, a wszystko to dzięki uczeniu się ważnych lekcji w przedszkolu.