Najlepsze opcje słuchawek dla zapracowanych

Ważną częścią zarówno firm, zespołów jak i freelancerów pracujących w szerokim spektrum zawodów, w których ważna jest komunikacja z klientem są słuchawki z mikrofonem usb . Jest to rozwiązanie najprostsze i jednocześnie bardzo skuteczne w organizacji pracy. Dzieje się tak ze względu na wysoki komfort użytkowania i prostotę konfiguracji. Dość powiedzieć, że większość słuchawek do pracy w biurze stosuje system Plug&Play, pozwalający na korzystanie ze sprzętu już minuty po wyciągnięciu z opakowania i podłączeniu. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego sprzętu, takiego jak przedwzmacniacze, windującego ceny wyposażenia przestrzeni biurowej. Słuchawki do pc i słuchawki do telefonu stacjonarnego będą także często oferowały systemy redukcji hałasu. Jest to szczególnie ważne, gdy musimy skupić się na rozmowie, podczas gdy przestrzeń bywa ciasna i ruchliwa, zwłaszcza w godzinach szczytu czy w obliczu zbliżającego się deadline’u. 

Mikrofon to podstawa w headsetach do pracy

Słuchawki z mikrofonem pracują często w standardach ergonomii typowych dla słuchawek usb. Oznacza to tyle, że wszelkie potrzebne funkcje i oprogramowanie mają już w sobie. Mogą to być wygodne systemy przycisków przy kablu lub możliwość wyłączania i włączania wyciszenia na życzenie. Dobrymi przykładami słuchawek nagłownych są odele z serii Elite HDvoice, PRIME HD czy M2/MS2. Są to modele proste, a jednocześnie bezkompromisowe w standardach odbioru i przekazywania sygnału dźwiękowego. Słuchawki na usb mogą mieć mikrofony wbudowane lub odłączane. Poleca się stosowanie wbudowanych, ze względu na to, że nie są one transportowane w biurze, a miejsce styku może się luzować, a komponent nawet zgubić. 

Funkcje i ilość kanałów

Słuchawki do biura mogą być alternatywnie przystosowane do pracy na jednym kanale, tzw. „mono”. W odróżnieniu od stereo, posiadają one jeden głośniczek, podczas gdy druga strona winna być jedynie wygodnym uchwytem, tak by słuchawki nie były zbyt luźne i nie spadały. Jest to również miejsce szybkiej regulacji, ze względu na rozmiar głowy poszczególnych pracowników. Jest to rozwiązanie szczególnie ważne gdy, w odróżnieniu od modeli redukujących hałas, chcemy pozostać w stałym kontakcie z zespołem, nawet podczas rozmów wychodzących. Dzięki kierunkowym mikrofonom, osoba taka wcale nie musi słyszeć zgiełku, czy podpowiedzi jakie otrzymamy na przykład od stojącego obok technika. Jest to wysoce profesjonalny standard.

Rozwiązanie domowe?

Wymienione modele mogą także z powodzeniem konkurować jako rozwiązanie domowe. Relatywnie wysoka jakość dźwięku w połączeniu z banalną konfiguracją i ergonomią pracy może być rozwiązaniem idealnym dla wielu użytkowników komputerów, którzy nie potrzebują standardów studyjnych w swoim pokoju. Słuchawki odsłuchowe dobrych firm, bądź ich tańsze czy tzw. gamingowe odpowiedniki potrafią zarzucić nas niepotrzebnymi właściwościami. Co więcej często wymagają dodatkowego sprzętu, albo oprogramowania by działały poprawnie albo w ogóle.