Laser SHR – nowoczesna depilacja laserowa – najważniejsze informacje.

Wśród wielu różnych zabiegów mających na celu zadbanie o ciało, w dzisiejszych czasach popularnymi są wszelkie możliwości usuwania zbędnego owłosienia. Zazwyczaj we własnym domu są to zabiegi wykorzystujące bezbolesne metody, takie jak golenie maszynka jedno – lub wielorazowa, a także używanie kosmetyków mających na celu rozpuszczenie włosów i opóźnienie ich wzrostu za pomocą silnych związków medycznych. Decydując się na metody mające usunąć owłosienie na dłużej, korzysta się głównie z depilacji. Czy to urządzeniami mechanicznymi czy woskami i plastrami.

Istnieje też możliwość depilacji laserowej i tu także znajdziemy wiele urządzeń przeznaczonych do użytku w domu. Są to jednak znacznie uboższe w opcje warianty sprzętów, które można spotkać także w gabinetach kosmetycznych. Urządzenia, takie jak laser SHR do użytku profesjonalnego opcje takie, jak różne długości fale, czy dodatkowe funkcje.

Laser SHR i wiązka aleksandrytowa.

Profesjonalny Laser SHR to urządzenie działające na zasadzie wysyłania różnego rodzaju wiązek świetlnych mających na celu zniszczenie struktury całości lub fragmentów włosa, które wpływają na jego wzrost. Używa do tego trzech długości fal.

Długość wiązki 755 nm podczas działania lasera, wnika na głębokość około 3,5 mm w skórę. Melanina zawarta we włosach jest podgrzewana i jego struktura ulega zniszczeniu. Warto wiedzieć, że jest to długość wiązki aleksandrytowej, a sam aleksandryt to sztucznie uzyskiwania minerał, który jest medium nośnym wiązki.

Laser SHR – długość wiązki diodowej.

808 nm to długość wiązki lasera diodowego. Podczas błysku światła, podobnie jak w przypadku laserów aleksandrytowych, wpływa się na strukturę włosa poprzez podgrzanie melaniny, czyli barwnika, który wpływa na skórę i włosy. Wnika ona na w skórę na głębokość około 4 mm, stąd dodatkowo podgrzewa także brodawki skórne, które odżywiają włos. W ten sposób odcina się jego „źródło” życia, a tym samym prowadzi to jego obumarcia.

Laser SHR i technologia nd-yag.

1064 nm, czyli długość wiązki nd-yag działa nieco odmienne niż powyższe rozwiązania. Tutaj mamy bardzo mały wpływ na melaninę zawartą we włosie, a za to dociera ona do komórek zarodkowych włosa, uszkadzając je, a tym samym, sprawiając, że przestają one pełnić swoją funkcję, jaką jest wzrost i odżywianie włosów.