Akcesoria basenowe

Jakie akcesoria basenowe wybrać?

Bez względu na to, jakie akcesoria do basenu wybierzesz, bezpieczeństwo powinno być dla Ciebie priorytetem. Dobrą wiadomością jest to, że większość akcesoriów basenowych i tak została zaprojektowana w celu zwiększenia bezpieczeństwa basenu. Ale nadal powinieneś rozważyć dwukrotne sprawdzenie, aby upewnić się, że priorytetowo traktujesz bezpieczeństwo. Inwestycja w akcesoria i sprzęt basenowy, które dają najlepszą gwarancję bezpieczeństwa na rynku, może chronić Twoją rodzinę i przyjaciół w dłuższej perspektywie.

Paski do testowania wody

Świetnym sposobem na przetestowanie wody w basenie bezpośrednio z bezpiecznego domu są paski testowe do wody. Są to małe paski, które są wyposażone w skalę gradacji kolorów. Wszystko, co musisz zrobić, to włożyć pasek do basenu i przytrzymać go przez kilka sekund. Następnie wyjmij pasek z wody i porównaj jego kolor z dostarczoną skalą gradacji kolorów. Dzięki temu dowiesz się, czy musisz dodać jakieś chemikalia, takie jak chlor, aby poprawić jakość wody. Pasek testowy do wody pozwala zmierzyć poziom chloru/bromu, twardość wody, zasadowość, poziom pH, ilość obecnego kwasu cyjanurowego i nie tylko.

Alarmy i światła

Alarmy basenowe to idealny sposób na uniemożliwienie nieznajomym dostępu do basenu. Powinieneś rozważyć zainstalowanie ich w obszarach, z których intruzi mogą wejść do twojego basenu, zwłaszcza jeśli nie masz na to oko. Dodaj je również do tarasu basenu, w pobliżu wejścia do basenu, a także najbliższych drzwi i okien.

Oświetlenie basenowe zapewnia coś więcej niż tylko estetykę i atmosferę na podkładce basenowej. Są doskonałym wyposażeniem bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli lubisz pływać po zmroku lub przy słabym świetle. Najpopularniejszym rodzajem oświetlenia basenowego są światła LED. Są one również bardziej energooszczędne i trwałe. Jeśli zdecydujesz się na inteligentne oświetlenie, możesz również stworzyć różne nastroje za pomocą oświetlenia otoczenia i różnych opcji kolorystycznych. Co najważniejsze, zawsze będziesz mieć widoczność w pobliżu swojego basenu, co jest kluczowe dla nocnych pływaków.

Sprzęt do czyszczenia basenów

Czysty i higieniczny basen to taki, który jest regularnie konserwowany. Bez odpowiedniego sprzętu do czyszczenia basenu możesz mieć trudności z usunięciem wszelkich zanieczyszczeń, które wpadną do basenu. Brudny basen to także miejsce, w którym glony i bakterie mogą się rozwijać i rozwijać, co czyni go nieodpowiednim do użytku przez ludzi. Pływacy mogą łatwo zarażać się infekcjami podczas pływania w nieutrzymywanych basenach. Możesz rozważyć zainwestowanie w dobrą miotłę basenową, skimmer i odkurzacz basenowy.