Jaka kawa ze sklepu spełni nasze potrzeby i wpasuje się w nasze gusta?

Przeróżne sklepy i duże hipermarkety oferują nam bardzo szeroki wybór kaw, które będą się od siebie różnić. Ciekawe opakowania, hasła reklamowe i chwytliwe nazwy zrobią wszystko, aby tylko ten produkt wylądował w naszym koszyku. Aby wybrać właściwie, warto orientować się w tym temacie i wiedzieć, jakie kawy charakteryzuje najwyższa jakość, najlepszy smak i wyjątkowy aromat. Co zatem jest w tej kwestii najważniejsze, byśmy mogli wybrać taką kawę, która sprawi, że będzie usatysfakcjonowani każdą jej filiżanką?

Wybór typu kawy, pod kątem sposobu jej parzenia

Jeśli interesuje nas wyłącznie najlepsza kawa sklep na który postawimy, powinien się specjalizować w tej branży, natomiast w markecie także znajdziemy ciekawe produkty. Jednym z istotniejszych aspektów jest tutaj to, aby wybrana przez nas kawa, była dobrana do możliwości naszego dystrybutora kawy. Dopilnowując tego, zyskamy szansę wypicia bardzo dobrego napoju.

Dla ekspresu ciśnieniowego, najlepiej wybrać dobrą kawę o wysokim stopniu wypalenia i ciemnej barwie. Co do przelewowych ekspresów, tutaj sprawdzą się ziarna z wypału jasnego, gdyż ich smak jest nieco delikatniejszy.

Wybór między kawą ziarnistą, a mieloną

Każdy z nas jest już przyzwyczajony do tego, że obecne na sklepowych półkach kawy, to w głównej mierze te mielone, a do to kawy ziarniste są lepszym wyborem. Szczególnie, kiedy nasz ekspres zaopatrzony jest we wbudowany młynek. Jednak nawet posiadając zewnętrzny młynek, nie powinniśmy napotkać na żadne problemy. Opłaca się przeglądać rankingi kawy ziarnistej, aby wiedzieć, które są najlepsze.

Ziarna mają to do siebie, że przez długi czas zachowują swą świeżość, a dzięki temu kawa jest aromatyczna i smaczna. Opakowanie mielonej kawy, nawet jeśli będzie szczelnie zamknięte, może doprowadzić do szybkiego zwietrzenia. Jeśli wybieramy kawę do biura, to jeden z ważniejszych aspektów.

Co z popularną kawą w kapsułkach?

Prawda jest taka, że podczas kupna kawy w kapsułkach, będziemy mieli do wyboru wiele produktów o odmiennym profilu smakowym. Te pozwolą nam uzyskać napar wysokiej jakości o wyjątkowym smaku. Ich próżniowe pakowanie jest gwarancją, że świeżość produktu będzie zachowana na długo. Pamiętajmy jednak, że to dość drogie rozwiązanie, które opłaca się tylko wtedy, kiedy sięgamy po kawę sporadycznie.

Czy kawa rozpuszczalna do dobra alternatywa? Dostępna w słoikach i jedno porcjowych saszetkach kawa rozpuszczalna to produkt, który oferuje nam chyba najszerszy wybór. To dobra opcja, kiedy najważniejsza jest dla nas wygoda. Istotne jest jednak to, że komfort jaki zyskujemy jest tutaj kosztem, za dość płytki i niezbyt wydatny smak. Ponadto, jest to produkt przepełniony sztucznymi wzmacniaczami smaku, których raczej w kawie nie chcemy. Warto wiedzieć, że koneserzy kawy kompletnie unikają tej rozpuszczalnej i w ogóle nie biorą jej pod uwagę.