Implanty w Warszawie – leczenie ubytków najbardziej fizjologiczną metodą!

Podstawowa wiedza o implantach to chociażby fakt, że te są niczym innym jak tytanową śrubą, którą wkręca się bezpośrednio w kość. Po etapie wygojenia się miejsca implantacji, na wszczepie można osadzić konstrukcję protetyczną, a zatem most lub koronę. Kluczem jest doprowadzenie to procesu osteointegracji, kiedy to kość może na stałe zespolić się z wszczepionym implantem.

Kiedy mamy świadomość, że w danych okolicznościach konieczne będą implanty Warszawa może okazać się doskonałym miejscem, aby poszukać renomowanego gabinetu i wykwalifikowanego specjalisty. Ciężko jednak odnaleźć taką ofertę, która zagwarantuje nam zarówno wysoką jakość usług, jak i niską cenę, dlatego warto zajrzeć do sieci i zapoznać się z cennikami poszczególnych gabinetów, a także z opiniami i recenzjami, które wystawiają poprzedni pacjenci.

W kwestii budowy i właściwości implantów

Tytan w czystej postaci to materiał, który jest zwykle wykorzystywany do produkcji implantów. Jest on metalem o srebrzystoszarej barwie, który nie tylko jest odporny na korozję, ale też jest doskonale tolerowany przez organizm człowieka. Mimo tego, że najczęściej spotykany jest on w czystej postaci, bywa także, że jest urozmaicony o aluminium bądź wanad.  Spotkamy też niekiedy cyrkonowe implanty, ponieważ cyrkon gwarantuje wyjątkowo dobre walory estetyczne, z uwagi na swój biały kolor. Implanty przybierają cylindryczny kształt, gdzie długość ich sięga od 7 do 20mm, a średnica wynosi od 3 do 7mm.

Co powinniśmy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zabieg implantacji?

Specyficzny charakter i skomplikowanie zabiegu za pomocą implantów zębowych powoduje, że nie jest to rozwiązanie zupełnie dla każdego. Z pewnością należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, aby móc w pełni bezpiecznie poddać się leczeniu. Z pewnością wyeliminowane będą osoby, które są alkoholikami oraz narkomanami, ale też niektóre schorzenia ogólne i choroby psychiczne mogą nam nie pozwolić na implantacje. Nieodpowiednia jakość lub ilość kości, także bywa niekiedy sporym utrudnieniem. Jeśli cierpimy na cukrzycę lub nałogowo palimy tytoń, nie będziemy skreśleni od razu. Mamy szansę należytego przygotowania się do zabiegu.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi chirurgii, nawet bardzo złe anatomiczne warunki nie muszą „stawiać na nas krzyżyka”, gdyż prawie zawsze uda się odbudować kość i osadzić implant w tym miejscu. Najlepsze warunki do implantacji panują właśnie w żuchwie, a wszczepy najlepiej czują się w jej przedniej części oraz w okolicy przedtrzonowców i siekaczy.  Bez względu na typ braków, implantologia będzie możliwością. Ważne jednak, aby liczba implantów nie była równa liczbie braków, gdyż wymaga to odpowiedniego rozplanowania. Dzięki temu, możliwe będzie wykorzystanie protez w postaci mostów.

Zanim dojdzie do zabiegu, konieczne będą badania!

Dosłownie w każdym przypadku, przed zabiegiem pacjent musi wykonać szereg badań, aby specjalista miał gwarancję tego, że nie występują u nas żadne przeciwwskazania. Wymaga się zatem przede wszystkim ogólnych lekarskich badań, takich jak płytki krwi, czas krzepnięcia i krwawienia, morfologia, OB., a także poziom glukozy i cholesterolu we krwi. Ponadto, niektórzy stomatolodzy poproszą nas o poddanie się komputerowej tomografii, ale także zlecą nam wykonanie RTG panoramicznego.