Esperal – kiedy się na niego zdecydować?

Esperal jest środkiem, który pomógł wielu osobom w walce z alkoholizmem. Wiele osób zastanawia się jednak, czy mogą się na niego zdecydować? Czy każdy może skorzystać z tzw. wszywki alkoholowej i czy jest to bezpieczne? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na powyższe pytania.

Kto może zdecydować się na wszywkę alkoholową?

Esperal Warszawa to propozycja dla wszystkich osób uzależnionych od alkoholu, które chciałyby pokonać swój problem. Aby można było wszyć tabletkę ze specjalna substancją, pacjent powinien być trzeźwy, co oznacza, że nie powinien spożywać alkoholu 24 godziny przed zabiegiem. W innym przypadku mogłoby to być bardzo niebezpieczne. Alkohol nie może być przyjęty pod żadną postacią, nawet najmniejszą dawką, np. w syropie. W żadnym wypadku zabiegowi nie powinna poddawać się osoba, u której stwierdzono chorobę psychiczną lub zaburzenia psychiczne, która choruje na nadciśnienie i ma kłopoty z sercem. Oczywiście nie może być także uczulona na jakikolwiek ze składników leku.

W innych przypadkach, zazwyczaj nie ma przeciwskazań do zastosowania wszywki alkoholowej.

Kiedy warto zdecydować się na wszywkę alkoholową?

Przede wszystkim wtedy, gdy osoba  uzależniona naprawdę chce przestać pić i ma takie postanowienie. Nikt nie może zmusić do wszycia esperalu, gdyż mogłoby się to okazać niebezpieczne dla osoby, która jednak sięgnie po alkohol. Wszywka alkoholowa pomaga wielu pacjentom dokonać kilkumiesięcznego odwyku – a więc czegoś, co jest bardzo trudne do osiągnięcia. Po kilku miesiącach trzeźwości, wiele osób nie wraca już do picia. Oczywiście, wiele osób łączy różne formy terapii: od wszywki alkoholowej poprzez korzystanie z najróżniejszych sesji z terapeutom.

Czy wszywka jest bezpieczna?

Wszywka alkoholowa jest absolutnie bezpieczna pod warunkiem, że pacjent nie sięgnie po alkohol. W przypadku, kiedy chęć wypicia byłaby mocniejsza niż silna wola, musi on liczyć się z przykrymi konsekwencjami. Przede wszystkim odczuwalne będą silne mdłości, wymioty, kołatanie serca, a w przypadku wypicia dużej ilości, może dojść do niewydolności narządów, zapalenia żołądka lub wątroby, a nawet do paraliżu ciała i do śmierci.

Niewygodna prawda

Bardzo niewygodną prawdą, z którą muszą oswoić się wszyscy alkoholicy jest fakt, że nigdy nie przestaje się być alkoholikiem. Można być alkoholikiem niepijącym, jednak zagrożenie, że znów zacznie się pić jest bardzo dużo. Dlatego, naprawdę ważne, jak nie najważniejsze, jest odpowiednie podejście do swojego problemu i niebagatelizowanie go, a także zrozumienie zagrożeń, jakie niesie ze sobą bycie osobą uzależnioną. Życie w trzeźwości nie jest łatwe, chociaż z każdym rokiem staje się łatwiejsze. Niezwykle istotny jest fakt, że można przestać pić i spróbować naprawiać swoje życie – zarówno to zawodowe, jak i prywatne. Trzeba tylko spróbować podjąć leczenie.