korony na zęby

Dlaczego warto zakładać korony na zęby?

Korony dentystyczne są skutecznym sposobem na naprawę uszkodzonego zęba i mają kilka kluczowych korzyści dla zdrowia jamy ustnej. Korona może zadecydować o uratowaniu naturalnego zęba lub jego ekstrakcji. Dentysta oferujący korony dentystyczne do naprawy uszkodzonych zębów i przywrócenia zdrowego, funkcjonalnego i pięknego uśmiechu.

Korony pomagają złagodzić dyskomfort

Korony dentystyczne LuxDentica.pl są często używane do zakończenia leczenia odtwórczego, naprawy szkliwa lub uszkodzeń strukturalnych. Często te problemy mogą powodować, że ząb staje się wrażliwy na temperaturę lub nacisk. Po rozwiązaniu problemu podstawowego, takiego jak wypełnienie, leczenie kanałowe lub inne leczenie, należy chronić pozostałą część zęba. Korona dentystyczna może chronić ząb przed dalszymi uszkodzeniami i zmniejszać nadwrażliwość.

Korony dentystyczne to prosty zabieg

Można by pomyśleć, że odtwórcze leczenie stomatologiczne jest domyślnie skomplikowane lub intensywne, ale korony dentystyczne są minimalnie inwazyjne i stosunkowo proste. Po przygotowaniu zęba poprzez oczyszczenie szkliwa i usunięcie uszkodzonej tkanki, dla tego konkretnego zęba projektowana jest korona.

Odlana korona jest wysyłana do laboratorium w celu wykonania. W międzyczasie dentysta założy koronę tymczasową, abyś mógł nadal jeść i normalnie funkcjonować. Gdy Twoja korona będzie już gotowa, wrócisz do naszego gabinetu, aby ją założyć, gdzie stanie się trwałą częścią Twojego uśmiechu.

Korony są wykonane na zamówienie

Nasz zespół laboratorium dentystycznego zaprojektuje Twoją koronę, aby pasowała do kształtu, rozmiaru i odcienia Twojego istniejącego zęba. Oferujemy różne materiały w zależności od Twoich potrzeb i budżetu. Gdy lekka bolesność w okolicy ustąpi, prawdopodobnie zapomnisz, że masz koronę, a ludzie nie będą w stanie powiedzieć, że ją masz.

Korony dentystyczne są przeznaczone przede wszystkim do odbudowy uszkodzonych lub uszkodzonych zębów, ale oferują również korzyści kosmetyczne. Ponieważ dopasowują się do istniejącego naturalnego zęba, natychmiast korygują przebarwienia, zniekształcone zęby, odpryski, pęknięcia i złamania. W niektórych przypadkach korony dentystyczne są wykorzystywane do osiągnięcia kosmetycznych celów dentystycznych ze względu na te korzyści.