Dlaczego moje włosy są w słabej kondycji – o wyborze szamponu do włosów

Zdarza się, że widzimy ludzi wokół siebie, którzy zachwycają nas swoimi włosami. Zdarza się to bez względu na wiek, na ich długość, kolor oraz na płeć ich posiadacza. Wiele osób patrząc na takie osoby zazdrości im pięknych włosów i tłumaczy to sobie, albo dobrymi genami, albo tym, że na pewno ten ktoś używa kosmetyków najdroższych, z najwyższej półki. Faktycznie, geny mają duże znacznie, jednak szczególnie ważna jest odpowiednia pielęgnacja, a wcale nie trzeba używać do niej tych najdroższych, reklamowanych często w telewizji kosmetyków.

Dlaczego włosy są słabej kondycji?

Włosy, podobnie jak cały nasz organizm, potrzebuje wielu składników odżywczych. Z jednej strony możemy dostarczać je przez wartościowe i pełne witamin pokarmy, z drugiej poprzez odpowiednią pielęgnację –  szampon naturalny nadaje się do tego najlepiej!

Bardzo często zdarza się, że włosy są w słabej kondycji, kruszą się, łamią i są pozbawione blasku dlatego, ponieważ są przeładowane – jednak nie tymi dobrymi składnikami i witaminami, ale zapełnienie potrzebnymi substancjami, np. silikonami. Wiele substancji, które są składnikami drogeryjnych szamponów są zupełnie niepotrzebne i owszem – dobrze działają na włosy, ale tylko przez jakiś czas. Później sprawiają, ze włosy tracą blask i widzimy, ze dzieje się z nimi coś niedobrego!

Może się zdarzyć również, że włosy stracą blask po wakacjach. Są wtedy przesuszone, łamią się i kruszą. Słońce niestety potrafi zrobić im krzywdę. Wtedy także często sięgamy po kosmetyki reklamowe w telewizji, jako idealne na takie sytuacje –  natychmiast odżywią włosy i sprawią, że już po pierwszym myciu odzyskają one swój dawny blask. Czy na pewno? Po zastosowaniu takiego kosmetyku, włos faktycznie staje się ładniejszy, ale niestety nie zdrowszy. Zniszczony włos dostaje dawkę chemicznych środków, które tylko go wygładzają przez co wygląda na bardziej odżywiony. Jednakże, nie dostaje on nic wartościowego, dzięki czemu mógłby się nadbudować i zregenerować. To z kolei prowadzi do tego, że już po kilku tygodniach włosy mogą wyglądać jeszcze gorzej niż po powrocie z wakacji. Takich przykładów można mnożyć bardzo dużo!

Naturalne szampony do włosów

Naturalny szampon do włosów pozbawiony jest przede wszystkim niepotrzebnych składników, a wiec silikonów, detergentów oraz substancji, które sprawiają, ze szampon bardzo się pieni. W zamian, zawierają składniki naturalne, pięknie pachnące olejki. Dobrze skomponowany szampon sprawia, ze włosy są dobrze umyte, oczyszczone, odżywione oraz pięknie i zdrowo się prezentują. Do tego ich zapach jest zniewalający – nie pachną sztucznie, ale pachną prawdziwą naturą!

Naturalne szampony do włosów są po prostu przyjazne zarówno naszemu organizmowi, jak i środowisku. Są zdrowe, bardzo przyjemnie się ich używa, widać efekty, a włosy naprawdę z każdym myciem odzyskują swój naturalny blask. Do tego są pachnące i przyjemne w dotyku.

Jak wybrać szampon do włosów?

Oczywiście należy kierować się rodzajem włosów i skóry głowy. Jeżeli nasze włosy się przetłuszczają, trzeba kupić szampon, który spowolni ten proces, ale poprzez leczenie, a nie tylko tuszowanie skutków. Jeżeli włosy są przesuszone, należy wybierać produkty do takich włosów. PO drugie, warto wybierać spośród naturalnych szamponów. Tu należy jednak uważać. Nie wszystkie szampony, które posiadają w nazwie słowo „naturalny”, faktycznie naturalnymi są. Trzeba zatem dokładnie przejrzeć ich skład. Im mniej składników, tym oczywiście lepiej. Idealnie byłoby, gdyby szampony w  blisko 100 % były wykonane z naturalnych składników lub składników lub o niskim stopniu przetwarzania.

Gdzie kupić szampon naturalny?

Szampony naturalne można zakupić zarówno w sklepie producenta (często sklep internetowy jest na jego stronie). Można również poszukać naturalnych kosmetyków w drogeriach, a nawet w supermarketach. Oczywiście znajdziemy je również w drogeriach. Mitem jest, że kosmetyki naturalne muszą być drogie. Oczywiście – jak to bywa z kosmetykami, niektóre są tańsze, a inne droższe, jednak można znaleźć kosmetyki naturalne w bardzo dobrych cenach, porównywalnych do cen kosmetyków drogeryjnych. Często są one nawet tańsze!