śrutownica

Czym jest śrutownica? 

Śrutownica to maszyna, która kontroluje przepływ lub strumień drobnych metalowych kulek, gdy są one siłą wyrzucane na powierzchnię przez przyspieszenie mechaniczne. Śrutowanie to proces usuwania cienkich osadów powierzchniowych poprzez nanoszenie drobnych kulek metalu pod wysokim ciśnieniem bez powodowania znacznych uszkodzeń powierzchni.

Czy śrutownica to dobry wybór do przygotowania powierzchni?

Śrutownica awexim.pl generalnie wytwarza CSP (profil powierzchni betonu) o wartości „3”. We wszystkich przypadkach podkreśla się, że należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta powłoki dotyczącymi przygotowania powierzchni. Jeśli zalecany jest śrutownik, należy go użyć. Profil jest unikalny dla tego typu maszyny i jest zalecany przez producenta powłoki, więc nastąpi dokładne połączenie i udzielona zostanie gwarancja. Ogólnie rzecz biorąc, śrutownica nie nadaje się do usuwania grubych powłok lub kleju, ale doskonale nadaje się do profilowania betonu wykończonego miotłą lub mocno zatartego.

Różnica między piaskowaniem a śrutowaniem, jak często nazywa się śrutowanie, jest prosta. Leży w technice aplikacji, którą eksperci branży czyszczenia, renowacji i przygotowania materiałów wykorzystują do nakładania materiału ściernego na produkty przygotowywane do wykończenia. Zasadniczo proces piaskowania wykorzystuje sprężone powietrze do wystrzeliwania pewnej formy mediów ściernych, takich jak piasek, na obrabiany produkt. Śrutowanie wykorzystuje siłę odśrodkową z urządzenia mechanicznego do napędzania mediów do obróbki na produkcie.

Co to jest śrutowanie?

Śrutowanie to proces odnawiania powierzchni stosowany do usuwania gruzu i nierówności z betonu, metalu i innych powierzchni przemysłowych. Śrutowanie, choć podobne do procesu piaskowania, różni się zarówno wykonaniem, jak i skutecznością. Proces śrutowania wykorzystuje odśrodkowe koło do śrutowania, które wystrzeliwuje media, takie jak śrut stalowy, na powierzchnię z dużą prędkością. To usuwa powierzchnię z gruzu i innych materiałów. Śrut, który różni się od śrutu stalowego, przez cięty drut, aż po skorupy orzechów, ładuje się do leja zasypowego, który zasila koło nadmuchowe. 

Śrutowanie podłogi lub innej powierzchni przed jej malowaniem lub pokryciem to skuteczny i wydajny sposób na dosłownie wygładzenie tych procesów. Wiele firm oferuje szereg urządzeń do śrutowania, zaprojektowanych z myślą o łatwości użytkowania i konserwacji, z wyjątkowym w branży modułowym systemem głowic. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące sprzętu do śrutowania i procesu śrutowania.