Czy warto kupować perfumy nie znając zapachu? Juicy Couture, Estee lauder double wear i inne renomowane marki!

Zawsze mamy możliwość szybkich zakupów, wejścia do sklepu, sięgnięcia po pierwsze lepsze perfumy i dokonanie płatności. Jest to jednak sytuacja, w które na 99% nie będzie zadowoleni z zakupu, gdyż wybór odpowiedniego zapachu wymaga od nas zupełnie odmiennego podejścia i przynajmniej podstawowej wiedzy. Jeśli nawet spryskamy papierowy tester lub nadgarstek i tak nie poznamy odpowiednio danego produktu, gdyż ten musi być na nas przynajmniej kilka godzin, a najlepiej całą dobę.

Najczęściej sięgamy po te perfumy, które sygnowane są logiem znanej marki, dlatego gdy nasze ulubione to Juicy Couture chętnie wybierzemy je po raz kolejny. Nie jest żadną tajemnicą, że dobre perfumy to często wygórowany koszt, stąd w sytuacji, gdy chcemy dobrać całkiem nowy zapach dla siebie, nie możemy jedynie opierać się o nazwę firmy, czy też wygląd flakonika. Tak samo ma się sprawa, w wypadku wyboru podkładu, jak np. Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510.

Zakup perfum bez sprawdzenia i towarzyszące temu ryzyko

Jeśli chcemy kupić perfumy kompletnie w ciemno, nie będziemy mogli być pewni, że dany zapach przypadnie nam do gustu. Zakupy przez Internet to częsta praktyka, a tam nie mamy jak sprawdzić konkretny produkt. Opłaca się zatem pójść przed tym do perfumerii, albo też po prostu zamówić próbki, które wcale nie są zbyt drogie. Sporo powinien powiedzieć nam opis produktu, natomiast i tak nie będzie to wystarczająco. Perfumy zupełnie inaczej pachną na różnych osobach. Jeśli tylko mamy ku temu szanse, starajmy się dobrze poznać dany zapach, zanim zdecydujemy się kupić cały flakonik.

Czy prezent w postaci perfum to dobry pomysł?

Kupowanie perfum zawsze generuje pewne problemy, bez względu na to, kto ma je ostatecznie otrzymać. Kiedy chcemy sprawić flakonik perfum bliskiej osobie, najlepiej dowiedzieć się jaki jest jej zapachowy gust, a najlepszy rozwiązaniem będzie udać się na wspólne zakupy. Jeżeli zależy nam, aby było to prezent, który okaże się przydatny, musimy o to zadbać sami. Warto po prostu zapytać o konkretną nutę zapachów, a tym sposobem realnie zawęzimy pole wyboru.

Najistotniejsze, w kwestii zapachowych nut

Zwykle, perfumy dzieli się na pięć głównych nut zapachowych, jakie prezentują produkty tego typu. Warto je dobrze znać, a już szczególnie wtedy, kiedy nosimy się z zamiarem kupna perfum bez ich sprawdzenia, bez względu na to, czy są one dla nas, czy też nie.

Nuta zielona, świeża – to perfumy lekkie i cytrusowe, które wybierane są często przez młodych oraz aktywni ludzi. Nie będą one eleganckie, gdyż charakteryzuje je raczej luźny i sportowy styl.

Nuta kwiatowa, obejmuje grupę perfum, określanych jako romantyczne. Są to zapachy, które ciężko jest dokładnie sprecyzować, ponieważ przekrój tych produktów jest niezwykle szeroki. Zwykle bywają to jednak perfumy lekkie, urozmaicone dodatkiem bergamotki bądź truskawki. Często będą to też zapachy słodkie. Istotna będzie znajomość kwiatów, które posłużyły do stworzenia danego produktu, gdyż pozwala to na wyobrażenie sobie konkretnego zapachu.

Nuta owocowa to niezwykle szeroka grupa zapachów, identycznie zresztą jak ta kwiatowa. Chociaż nie da się ich określić bardzo dokładnie mówi się, że to zapachy słodkie lub słodko-kwaśne. Zdarza się, że są dość ulotne, aczkolwiek na skórze pozostawiają bardzo świeży zapach.

Drzewna nuta, to zapachy ciepłe, a jednocześnie też ciężkie. Sięgają po nie szczególnie dojrzałe osoby. Są to perfumy, których czas utrzymywania się na ciele jest wyjątkowo długi. Nuta orientalna zamyka zapachy uznawane za ciężkie, a nawet i duszące. Niektórzy nazywają je jednak zmysłowymi. Przykładem jest tutaj chociażby wanilia, bądź też piżmo.