Photoshop

Co to jest Photoshop? Cena

Photoshop to oprogramowanie do tworzenia obrazów, projektowania graficznego i edycji zdjęć opracowane przez firmę Adobe. Oprogramowanie zapewnia wiele funkcji edycji obrazu dla obrazów opartych na pikselach, grafiki rastrowej i grafiki wektorowej. Program Adobe Photoshop został wydany po raz pierwszy w 1988 roku. Stworzony przez Thomasa i Johna Knollów, został początkowo opracowany dla komputerów Macintosh, ale teraz jest dostępny na platformy Windows i macOS. Photoshop jest częścią Adobe Creative Cloud, która zawiera inne popularne narzędzia, takie jak Adobe Illustrator, Photoshop Lightroom i Adobe Dreamweaver. 

Jak działa Photoshop?

Photoshop jest standardowym w branży programem do obróbki obrazów od tak dawna, że jego nazwa stała się czasownikiem. Powszechnie mówi się, że zdjęcie zostało „przerobione w Photoshopie” lub nawet po prostu „przerobione”, co oznacza, że zostało edytowane lub zmanipulowane. Wykorzystuje system edycji oparty na warstwach, który umożliwia tworzenie i modyfikowanie obrazów rastrowych za pomocą wielu nakładek obsługujących przezroczystość. Odwiedź: https://www.rivasoft.pl/photoshop-cc-cat-1150.

Warstwy mogą również działać jako maski lub filtry, zmieniając podstawowe kolory. Do warstw można dodawać cienie i inne efekty. Adobe promuje Photoshopa jako narzędzie dla profesjonalistów. Jednak początkujący mogą również korzystać z programu Photoshop, korzystając z wielu pomocnych samouczków dostępnych na rynku, które szkolą użytkowników w zakresie korzystania z różnych funkcji programu Photoshop.

Jaka jest najnowsza wersja programu Photoshop?

Najnowsza wersja, Photoshop 2022 (desktop), to wersja 23.3.1 wydana w kwietniu 2022 r., a firma Adobe wydała najnowszą wersję chmurową w październiku 2021 r.Najnowsza edycja programu Photoshop zaktualizowała obsługę funkcji kopiowania i wklejania z programu Illustrator do programu Photoshop, ułatwiając przenoszenie warstw tekstu i innych właściwości typograficznych. Firma Adobe poprawiła również jakość wzdłuż krawędzi obiektów w ramach funkcji Sky Replacement. Więcej ulepszeń obejmuje dodanie opcji wielowątkowości i komponowania GPU w celu zwiększenia wydajności, możliwość wyszukiwania dokumentów w chmurze w najnowszych dokumentach oraz ulepszenia w preferencjach zapisywania programu Photoshop. Adobe usunął również funkcję redukcji drgań aparatu ze względu na niekompatybilność z nowszymi platformami programistycznymi oraz funkcję szybkiego udostępniania z powodu braku użycia. Firma dodała jednak obsługę dodatkowych aparatów i obiektywów.