Chemia basenowa

Chemia basenowa to inaczej chemia do basenów. Służy ona do utrzymania optymalnego pH wody, a także do uzupełniania minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania basenu. 

Chemia basenowa do utrzymania pH

Poziom pH wody w basenie powinien utrzymywać się w granicach od 7,2 do 7,6. Optymalny poziom pH to 7,4. W przypadku, gdy pH wody jest niższe niż 7,2 należy dodać do niej środka alkalicznego, a gdy jest wyższe niż 7,6 – środka kwasowego. Dobrze dobrana chemia basenowa powinna zawierać wapń, który jest niezbędny do utrzymania właściwego pH wody. Wapń jest także potrzebny do utrzymania optymalnej twardości wody, a także do zachowania odpowiedniej struktury basenu. Każdy rodzaj chemii dostępny jest w sklepach, takich jak Bassau. Innym minerałem, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania basenu, jest magnez. Magnez jest potrzebny do utrzymania optymalnej twardości wody oraz do zachowania odpowiedniej struktury basenu. Poziom magnezu w basenie powinien utrzymywać się w granicach od 250 do 350 ppm. 

Czym jest chemia basenowa 

Optymalny poziom magnezu to 300 ppm. W przypadku, gdy poziom magnezu jest niższy niż 250 ppm, należy dodać do wody środek alkaliczny, a gdy jest wyższy niż 350 ppm – środek kwasowy. Chemia basenowa to po prostu woda w basenie, która ma pewną ilość soli. Sól podnosi poziom pH wody w basenie i pomaga utrzymać basen w czystości. Poziom pH wody w basenie powinien być utrzymywany w granicach od 7,2 do 7,6. Woda w basenie, która ma wyższy poziom pH, jest bardziej podatna na rozwój bakterii i grzybów. Woda o niższym poziomie pH może być bardziej korzystna dla skóry i oczu, ale może być trudniejsza do utrzymania w czystości. Aby utrzymać basen w czystości, należy go regularnie filtrować i usuwać brud za pomocą siatki do basenu.

Co zawiera chemia basenowa 

Baseny z słoną wodą są coraz bardziej popularne, ponieważ są one znacznie łatwiejsze w utrzymaniu niż baseny z chlorowaną wodą. Sól w basenie z słoną wodą pomaga utrzymać wodę w czystości i bezpieczną do kąpieli. Jednak sól może być szkodliwa dla skóry, jeśli jest narażona na długi czas. Dlatego też należy kąpać się w basenie z słoną wodą tylko przez krótki okres czasu. Po kąpieli należy dokładnie umyć ciało wodą i mydłem. Chemia basenowa jest rodzajem chemii, która jest stosowana do utrzymania wody w basenie w czystości. Chemia basenowa zawiera środki chemiczne, które pomagają utrzymać wodę w basenie w czystości i bezpiecznej do użytku. Środki chemiczne stosowane w chemii basenowej mogą pomóc w utrzymaniu wody w basenie w czystości poprzez: 

– Usuwanie zanieczyszczeń z wody 

– Zwalczanie bakterii i wirusów 

– Pomoc w utrzymaniu odpowiedniego pH wody